Новости (укр)

ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ СУДОВУ РЕФОРМУ

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, повідомляє прес-служба глави держави.
Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів та покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність європейською практикою. Варто зазначити, що окремі норми закону викликали неоднозначну реакцію.
Законопроект регулює питання діяльності нового Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і Вищого суду з інтелектуальної власності.
Крім того, цим же законом депутати передбачили створення єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (електронного судочинства). "Електронний суд" забезпечує обмін документами (відправку та отримання) в електронній формі між судами, між судом і учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також участь в судовому процесі в режимі відеоконференції.
Суд зможе направляти судові рішення, порядку, і інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня публікації Державною судовою адміністрацією в газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади.