Новости (укр)

ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про електронні довірчі послуги». 
Він є основою для роботи таких інструментів як електронна ідентифікація, електронний підпис, а також технологій BankID і MobileID. Про це повідомляється на офіційному інтернет-представництві президента.
Закон про електронні довірчі послуги був прийнятий Верховною Радою на початку жовтня. За словами його авторів, документ є «базовим для старту цифрової економіки» і «створює нову модель надання послуг електронного цифрового підпису».
Наприклад, завдяки закону українці зможуть підписувати договори про надання комунальних послуг прямо на смартфоні. Студенти, які надходять на магістратуру до іноземного університету, матимуть можливість надсилати документи в електронному вигляді, підтвердивши їх справжність електронним підписом. Українські компанії, які беруть участь в міжнародних тендерах, також зможуть підтверджувати документи онлайн за допомогою цифрового підпису.
Закон вступає в силу через рік з моменту його публікації, окрім статті 10, в якій визначається використання електронних довірчих послуг - вона вступає в силу відразу після публікації.