Новости (укр)

ЗАХОДИ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ДЕРЖАВІ

Президент Петро Порошенко підписав указ №254 / 2017, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про заходи щодо посилення кібербезпеки в державі. Про це повідомляєпрес-служба президента.

Згідно з указом, уряд протягом трьох місяців має врегулювати питання про заборону державним органам і компаніям купувати послуги для виходу в інтернет у операторів, системи захисту яких «не відповідають встановленим вимогам в області захисту інформації».

Також Кабінет міністрів повинен залучити приватні компанії на умовах аутсорсингу, які будуть захищати державні сайти від кібератак.


Згідно з указом, уряд за участю СБУ повинні підготувати та подати законопроект про розмежування кримінальної відповідальності за злочини проти державних та інших інформаційних ресурсів, а також проти об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

У свою чергу СБУ, Адміністрація Держспецзв'язку та Нацполіція повинні почати співпрацю із зарубіжними партнерами, щоб протидіяти кібератакам на критичну інформаційну інфраструктуру і проводити розслідування таких кібератак, а також залучати міжнародну технічну допомогу для забезпечення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів.


Крім того, Указ зобов'язує уряд протягом 2017 року профінансувати проектування захищеного центру обробки даних, де будуть розміщуватися державні інформаційні ресурси. Також уряд повинен створити і забезпечити роботу Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України.

Нарешті, указ рекомендує НБУ вжити заходів щодо вдосконалення кіберзахисту системно важливих банків України.